KRBOVÉ VLOŽKY KRATKI

Krbové vložky majú vyššiu účinnosť a môžu zostať bez dozoru. Než si krbovú vložku vyberiete, mali by ste mať jasnú predstavu, k akému účelu budete krb používať. Pokračovať

Krbové vložky majú vyššiu účinnosť a môžu zostať bez dozoru. Než si krbovú vložku vyberiete, mali by ste mať jasnú predstavu, k akému účelu budete krb používať. Pokiaľ má slúžiť ako doplnok do bytového interiéru, alebo bude využitý hlavne na vykurovanie. V prvom prípade je zbytočné si kupovať krbovú vložku vyššej kvality a riešiť najvyššiu účinnosť, tesnosť ohniska pod.

V druhom prípade zvolíme kvalitnú krbovú vložku a krbové obloženie, ktoré nám zaručia bezproblémové kúrenie po mnoho rokov. Postup pri realizácii krbu: vymedziť a vymerať si miesto, kde bude krb inštalovaný, podľa využitia krbu pripraviť otvory pre rozvod vzduchu a pripojenie napr. vodovodných trubiek pre ohrev vody, ďalej sa zaizoluje múr za krbovou vložkou, umiestni sa stojan krbu, potom sa osadí krbová vložka, ktorá sa napojí na komín, pripojí sa vodoinštalácia a rozvod teplého vzduchu. Nasleduje obloženie krbu.

 

celkom 271 produktov

Ponúkame krbové vložky teplotné s výmenníkom, teplovzdušné oceľové, liatinové, plynové na zemný plyn alebo na propán bután a tiež široký výber príslušenstva ku krbovým vložkám.

Čakáte na novinky? Napíšeme vám!