Teplovodný výmenník Turbo 200 s chlad. slučkou

4.0 (0 Hodnotenie)

Teplovodný výmenník Turbo 200 s chladiacou slučkou ... viac

Identifikátor produktu: 4601301
Cena dopravy: 5,00 €
Skladom 1 ks.
276,96 €
228,89 € bez DPH

Teplovodný výmenník Turbo 200 s chlad. slučkou

Turbodym je krbový nástavec určený na montáž na dymovod z krbu. Je navrhnutý tak, aby získaval časť tepelnej energie obsiahnutej v spalinách vychádzajúcich zo spaľovacej komory krbovej vložky. Teplo sa prenáša do horúcej vodovodnej vody alebo prostredníctvom systému ústredného kúrenia pre radiátory v obytných miestnostiach. Jedná sa o veľmi ekonomický zdroj tepla, pretože nevyžaduje spotrebu ďalšieho paliva, využíva iba prebytočné teplo spalín prúdiacich do komína. Horúce splodiny ohrievajú vodu v plášti výmenníka. Horúca voda je vypúšťaná pomocou hrdla umiestneného na bočnej stene výmenníka. Turbodym je prispôsobený na spoluprácu s radiátormi a podlahovými vykurovacími systémami poháňanými čerpadlami ústredného kúrenia na pevné palivo, plyn, olej, elektrinu a tepelné čerpadlá a solárne panely.

Turbodym je vyrobený z ocele určenej pre prevádzku pri zvýšených teplotách. Tento materiál je prispôsobený na prácu v systémoch ústredného kúrenia, zaisťuje vysokú spoľahlivosť zariadení, tepelný odpor a dlhodobú prevádzku.

Centrálna časť zariadenia je vnútorná komora, v ktorej je systém rúrok, ktoré zvyšujú kontaktnú plochu vody s vykurovacím médiom, tj. splodinami. Okrem toho je turbodym vybavený chladiaci slučkou, tj. medenou rúrkou, ktorá zabezpečuje tepelnú ochranu zariadenia.

Parametre

Recenzie produktu

Priemerné
hodnotenie
4
0 zákazníkov
hodnotilo

Diskusia

Máte otázku, pochvalu či pripomienku?
Diskutujte o tomto produkte.

Jarda (Praha) 24.08.2020

Čo Tak uviesť nejaké technické údaje? Výkon a pod?