Teplovodný výmenník Turbo 200 s chlad. slučkou

Teplovodný výmenník Turbo 200 s chladiacou slučkou ... viac

Identifikátor produktu: 4601301
Cena dopravy: 20,00 €
4-12 týždňov
294,10
245,00 € bez DPH
Držiteľ certifikátu kvality
Bezpečná platba kartou
Viac ako 10 rokov skúseností v odbore

Teplovodný výmenník Turbo 200 s chlad. slučkou

Teplovodný výmenník Turbo 200 s chladiacou slučkou

Turbodym je krbová nadstavba určená na montáž na dymovod krbu. Je určený na spätné získavanie časti tepelnej energie obsiahnutej v spalinách vychádzajúcich zo spaľovacej komory krbovej vložky. Teplo sa odovzdáva do teplej vody alebo prostredníctvom systému ústredného kúrenia do radiátorov v obytných miestnostiach. Je to veľmi úsporný zdroj tepla, pretože nevyžaduje spotrebu ďalšieho paliva, využíva len prebytočné teplo spalín prúdiacich do komína. Horúce plyny ohrievajú vodu v plášti výmenníka. Horúca voda sa vypúšťa cez hrdlo umiestnené na bočnej stene výmenníka. Turbodym je prispôsobený na prácu s radiátormi a podlahovými vykurovacími systémami poháňanými čerpadlami ústredného kúrenia na tuhé palivá, plyn, olej, elektrinu a tepelnými čerpadlami a solárnymi panelmi.

Turbodym je vyrobený z ocele určenej na prevádzku pri zvýšených teplotách. Tento materiál je prispôsobený na prácu v systémoch ústredného vykurovania, čím sa zabezpečuje vysoká spoľahlivosť zariadenia, tepelná odolnosť a dlhodobá prevádzka.

Centrálnou časťou zariadenia je vnútorná komora, v ktorej sa nachádza systém potrubí, ktoré zvyšujú kontaktnú plochu vody s vykurovacím médiom, t. j. spalinami. Okrem toho je turbodym vybavený chladiacou slučkou, t. j. medenou rúrkou, ktorá zabezpečuje tepelnú ochranu zariadenia.

Parametre