TATAREK RT08 GTD Regulátor automatiky

4.0 (0 Hodnotenie)

Mikroprocesorový regulátor teploty pre vykurovacie rozvody na báze krbových kachlí s vodným výmenníkom s reguláciou škrtiacej klapky prívodu vzduchu ... viac

Identifikátor produktu: 46011204
Cena dopravy: 5,00 €
Skladom 2 ks.
163,85 €
135,41 € bez DPH
Držiteľ certifikátu kvality
Bezpečná platba kartou
Viac ako 10 rokov skúseností v odbore

TATAREK RT08 GTD Regulátor automatiky

- mikroprocesorový regulátor teploty RT-08 G KOMINEK LUX je regulátor pre riadenie vykurovacieho okruhu, v ktorom sú zdrojom tepla krbové kachle s vodným výmenníkom a ktorých prevádzka je riadená pomocou škrtiacej klapky pre reguláciu procesu horenia.

- Základnou funkciou tohto regulátora je udržiavanie teploty vo vodnom výmenníku krbových kachlí na nastavenej hodnote vhodným otváraním škrtiacej klapky, ktorá privádza vzduch do ohniska, v závislosti na teplote vo vodnom výmenníku.

Medzi základné funkcie tohto regulátora patrí tiež plne automatická obsluha dvoch obehových čerpadiel ÚK na základe individuálnych nastavení teploty pre každé z týchto čerpadiel a plniaceho čerpadla TÚV, ktorého funkcia je regulovaná pomocou merania teploty dvoma snímačmi umiestnenými v zásobníku TÚV alebo v akumulačnej nádrži.

- Prevádzka škrtiacej klapky je riadená porovnávaním teploty nastavenej používateľom so skutočnou teplotou vo vodnom výmenníku kachlí a v závislosti od rozdielu týchto teplôt sa klapka zatvára alebo otvára. Klapka sa otvára plynulo po 10 % (100 % - úplné otvorenie klapky). Každé uvedenie škrtiacej klapky do činnosti je signalizované rozsvietením príslušnej kontrolky na ovládacom paneli. Prerušenie dodávky elektrickej energie alebo vypnutie regulátora zo siete spôsobí nastavenie klapky do stavu úplného zatvorenia a tým aj uzatvorenie prístupu vzduchu do ohniska.

- Regulátor RT-08G KOMINEK LUX je ďalší výrobok určený na obsluhu krbových kachlí s teplovodnou vložkou, ktorá ďalej rozširuje možnosti čo najefektívnejšieho využitia tepla získaného počas používania týchto krbových kachlí. Bola v ňom použitá funkcia "letného" režimu, ktorá umožňuje obsluhovať v letnom období výhradne čerpadlo pre plnenie TÚV alebo akumulačnej nádrže, bez nutnosti práce ďalších čerpadiel ÚK obsluhujúcich vykurovacej rozvody. Ďalšia funkcia, ktorá bola použitá v tomto regulátora je zabudovanie funkcie programovateľného termostatu do tohto regulátora, čo umožňuje vykonať individuálne nastavenia teploty v štyroch časových úsekoch dňa.
V tomto regulátore bol použitý podsvietený displej LCD, ktorý uvádza úplné popisové dáta o aktuálnej prevádzke regulátora, ako aj o úžitkových funkciách, ktoré možno meniť.

- Vybavenie regulátora zahŕňa aj signalizáciu poškodenia niektorého zo snímačov teploty a signalizáciu prehriatia vody v rozvode, čo okrem zvukových a svetelných signálov spôsobuje zapnutie nepretržitej prevádzky oboch obehových čerpadiel a úplné uzavretie škrtiacej klapky pre bezpečné vyhasnutia ohniska.


Základné technické parametre

Napájanie 230 V / 50 Hz
Príkon bez zaťaženia 5 W
Maximálny spínací výkon 750 W
Počet výstupov pre riadenie čerpadiel 3 × 250 W / 230 V / 50 Hz
Počet výstupov pre beznapäťové riadenie 1
Počet výstupov pre riadenie pohonu škrtiacej klapky (RT-08P) 1 × 5 V / 500 mA / DC
Počet snímačov teploty vody 3 × KTY81 (0... +100 °C)
Presnosť merania teploty 2 °C
Rozlíšenie merania teploty 0,5 °C
Počet časových zón 4
Istič 6,3 A / 250 V
Stupeň krytia IP41

Základné funkcie regulátora
- Plynulé riadenie prevádzky škrtiacej klapky regulujúcej prívod vzduchu do ohniska, úplná optimalizácia a kontrola procesu horenia.
- Riadenie prevádzky plniaceho čerpadla zásobníka TÚV s prioritou TÚV alebo akumulačnej nádrže,
- Riadenie prevádzky dvoch obehových čerpadiel ústredného kúrenia,
- Funkcia vypnutia iného zdroja tepla v dobe, keď krbové kachle dodávajú teplo do rozvodu,
- Integrovaná funkcia programovateľného termostatu,
- Prevádzka regulátora v "letnom" režime prispôsobenom výhradne na napájanie zásobníka TUV alebo akumulačnej nádrže,
- Automatické úplné uzavretie škrtiacej klapky po ukončení procesu horenia, ktoré chránia pred ochladením rozvodov a miestností,
- Signalizácia poškodenia snímačov a prehriatia rozvodov,
- Funkcia "Anti-Stop" chrániaci čerpadla mimo vykurovacej sezóny,
- Funkcia chrániaca rozvody proti zamrznutiu,
- Signalizácia zablokovania klapky, a v prípade odstránenia závady automatický návrat k predchádzajúcemu nastaveniu,
- Pamäť programátora riadiacej jednotky.

Balenie obsahuje:
1x riadiacu jednotku s rámčekom na zamurovanie a krycím rámčekom
3x snímač teploty

Škrtiacu klapku podľa požadovaného priemeru je nutné objednať samostatne!!!

Výhradný dovozca do SR:

Parametre

Recenzie produktu

Priemerné
hodnotenie
4
0 zákazníkov
hodnotilo

Diskusia

Máte otázku, pochvalu či pripomienku?
Diskutujte o tomto produkte.