TATAREK RT03 CTD Regulátor otáčok ventilátora

Teplotný regulátor otáčok krbových ventilátorov v rozvodoch teplého vzduchu ... viac

Identifikátor produktu: 46040012
Cena dopravy: 5,00 €
Expedícia 5-15 pracovných dní
97,06
80,21 € bez DPH
Držiteľ certifikátu kvality
Bezpečná platba kartou
Viac ako 10 rokov skúseností v odbore

TATAREK RT03 CTD Regulátor otáčok ventilátora

Mikroprocesorový regulátor otáčok motora krbových ventilátorov a iných vykurovacích a ventilačných zariadení v rozvodoch teplého vzduchu
- mikroprocesorový regulátor teploty RT-03C ARO meria teplotu v komore krbového prívodného ventilátora a reguluje jeho otáčky riadením distribúcie teplého vzduchu. Regulácia prebieha v dvoch režimoch: - manuálnom (MAN), - automatickom (AUTO).

- V manuálnom režime (MAN) sa vykonáva manuálne nastavenie otáčok ventilátora v rozsahu 0....10, kde 0 znamená vypnutie ventilátora a 10 maximálne otáčky. V tomto režime prevádzky regulátora nemá meranie teploty vplyv na zmenu otáčok motora.

- V automatickom režime (AUTO) sú otáčky ventilátorového motora upravované automaticky podľa nameranej teploty. Po prekročení teploty 40 °C sa ventilátor zapne a zaisťuje prevádzku ventilátora na minimálnych otáčkach, pričom s rastom teploty sa otáčky úmerne zvyšujú a maximálnych otáčok dosiahnu po zvýšení teploty na 80 °C.

- Na LCD displeji regulátora je v automatickom režime priebežne uvádzaná nameraná hodnota teploty v rozsahu od 0 do 99 °C, zatiaľ čo nad 99 °C sa zobrazí symbol "HI". V každom okamihu na ňom môžeme vykonať kontrolu aktuálnych otáčok motora, za týmto účelom je potrebné na ovládacom paneli zariadenia stlačiť tlačidlo označené "MAN". Prevádzkový rozsah uvedeného regulátora možno prispôsobiť konkrétnym požiadavkám daného ventilátorového motora tým, že vykonáme príslušné nastavenia v "servisnom" režime regulátora a obmedzíme jeho minimálne a maximálne otáčky. Štandardne minimálne (0) a maximálne otáčky (99) znamenajú plný rozsah regulácie otáčok (100 %). Minimálne otáčky je možné zvýšiť na hodnotu 40 (40 % úplného rozsahu otáčok motora) a maximálne otáčky je možné znížiť na hodnotu 60 (60 % úplného rozsahu otáčok motora). V okamihu vypnutia napájania (prepínačom SIEŤ alebo v prípade výpadku v energetickej sieti) dôjde k zapamätaniu aktuálneho prevádzkového režimu a nastavených parametrov ak ich obnoveniu po opätovnom zapnutí regulátora alebo obnovení dodávky el. energie. Regulátor je taktiež vybavený funkciou zvukového poplachu, ktorý sa aktivuje v prípade poškodenia snímača teploty alebo jeho chybného zapojenia.

Základné technické parametre

Napájanie 230 V / 50 Hz
Príkon bez zaťaženia 4 W
Zaťažiteľnosť výstupu ventilátora 1 A / 230 V / 50 Hz
Prevádzkové podmienky 0 °C - 50 °C,
vlhkosť 10 - 90 %
bez kondenzácie
Stupeň krytia IP 20
Tepelné čidlo KTY84
Maximálna teplota čidla 300 °C
Rozsah merania teploty 0 - 99 °C
Chyba merania teploty 1 °C
Istič 3,15 A / 250 V
Upevnenie Podomietková inštalačná krabica P2 × 60
Rozmery (š × v × d) 148 × 80 × 55Základné funkcie regulátora
- V automatickom režime plynule reguluje rozsah otáčok ventilátorových motorov v závislosti na nastavenej teplote,
- V manuálnom prevádzkovom režime umožňuje manuálnu zmenu rozsahu otáčok od 0 % do 100 % maximálnych otáčok ventilátora,
- Má "servisný" režim, vďaka ktorému možno prispôsobiť používané rozsahy otáčok individuálnym potrebám vybraných typov ventilátorov.


Výhradný dovozca pre SR: MBTerm-krby s.r.o.

Parametre

Diskusia

Máte otázku, pochvalu či pripomienku?
Diskutujte o tomto produkte.