TATAREK RT08 KTD Plus Regulátor teploty

Mikroprocesorový regulátor pre krbové kachle s vodným výmenníkom s obsluhou zásobníka TÚV ... viac

Identifikátor produktu: 46011004
Cena dopravy: 6,00 €
Expedícia 5-15 pracovných dní
208,00
173,30 € bez DPH
Držiteľ certifikátu kvality
Bezpečná platba kartou
Viac ako 10 rokov skúseností v odbore

TATAREK RT08 KTD Plus Regulátor teploty

Mikroprocesorový regulátor pre krbové kachle na drevo s vodným výmenníkom a prevádzkou zásobníka TÚV -mikroprocesorový regulátor teploty RT-08K KOMINEK PLUS je najnovší výrobok spoločnosti TATAREK určený na reguláciu veľkých vykurovacích systémov vybavených krbovými vložkami s vodným výmenníkom a spolupracujúcimi so zásobníkom teplej vody (TÚV).

-Základnými funkciami tohto regulátora je plne automatická prevádzka dvoch obehových čerpadiel ÚK na základe samostatného nastavenia teploty pre každé čerpadlo a plniaceho čerpadla alebo zásobníka TÚV, ktorých prevádzka je riadená meraním teploty dvoma snímačmi v zásobníku alebo zásobníku TÚV.

-Tento regulátor je nástupcom základného modelu regulátora určeného na prevádzku krbových kachlí s vodným výmenníkom, a to regulátora RT-03B WOJTUŚ. Tento regulátor bol v reakcii na potreby trhu vybavený kontaktom pre riadenie plniaceho čerpadla TÚV s algoritmom priority TÚV, čo umožňuje jeho využitie v rozsiahlych vykurovacích systémoch, ktoré stále viac využívajú krbové vložky s vodným výmenníkom ako hlavný zdroj vykurovania.
Zvláštnu pozornosť tu zasluhuje funkcia "letného prevádzkového režimu, ktorá umožňuje v letnej sezóne ovládať výhradne plniace čerpadlo TÚV, bez nutnosti práce ďalších čerpadiel ÚK obsluhujúcich vykurovací rozvod.
Dôležitou úpravou je tiež zabudovanie funkcie programovateľného termostatu do samotného regulátora, vďaka ktorému je možné vykonávať individuálne nastavenie teploty v štyroch časových úsekoch dňa.
V tomto regulátore bol použitý podsvietený displej LCD, ktorý uvádza úplné popisové dáta o aktuálnej prevádzke regulátora a úžitkových funkciách, ktoré možno meniť.

-Súčasťou riadiaceho zariadenia je aj signalizácia poškodenia jedného zo snímačov teploty a signalizácia prehriatia vody v rozvodnom systéme, ktorá okrem zvukovej a svetelnej signalizácie spôsobuje nepretržitú prevádzku oboch obehových čerpadiel.
Podobne ako v iných výrobkoch fy TATAREK bol v regulátore RT-08K nainštalovaný algoritmus chrániaci čerpadlá proti znehybneniu v prípade, že inštalácia nie je dlhšiu dobu používaná (funkcia dostupná výhradne pri zapnutom regulátore).

Základné technické parametre

Napájanie 230 V/50 Hz
Príkon bez zaťaženia5 W
Maximálny spínací výkon750 W
Počet výstupov na ovládanie čerpadla3×250 W/230 V/50 Hz
Počet výstupov pre beznapäťové riadenie 1
Počet snímačov teploty vody3 × KTY81 (0...+100°C)
Presnosť merania teploty2 °C
Rozlíšenie merania teploty 0,5 °C
Počet časových pásiem4
Istič 6,3 A/250 V
Stupeň pokrytiaIP41
Prevádzkové podmienky0 50 °C, vlhkosť 1090 °C bez kondenzácie

Základné funkcie regulátora
-Kontrola činnosti plniaceho čerpadla prioritného zásobníka alebo zásobníka TÚV (meranie teploty vody v hornej alebo dolnej časti zásobníka)
-Ovládanie prevádzky dvoch obehových čerpadiel ústredného kúrenia,
-Funkcia na vypnutie iného zdroja tepla, keď kachle dodávajú teplo do rozvodu,
-Integrovaná funkcia programovateľného termostatu,
-Variant prevádzky regulátora v "letnom režime" prispôsobený výlučne na zásobovanie zásobníka TÚV alebo akumulačnej nádrže,
-Konfigurovateľný počet pripojených snímačov,
-Alarmy poškodenia a prehriatia snímača,
-Funkcia "Anti-Stop" chráni čerpadlá mimo vykurovacej sezóny,
-Funkcia ochrany distribučného systému pred zamrznutím,
-Pamäť programátora riadiacej jednotky.


Výhradný dovozca pre SR: MBTerm-krby s.r.o.

Parametre

Od tejto značky

Viac od TATAREK