Antikorové komíny SPIROFLEX

Pri každej stavbe je potrebné vyriešiť otázku odvodu emisií. Ideálnym riešením pre rodinné domy, chaty a ďalšie objekty sú antikorové komíny, ktoré vynikajú vysokou kvalitou. Ich výhodou je jednoduchá inštalácia, bezpečnosť a dlhá životnosť. Kompletnou realizáciou stavieb antikorových komínových systémov SPIROFLEX sa zaoberá firma MBTerm-krby s.r.o.

Antikorové komíny poskytujú vynikajúcu tepelnú izoláciu, pritom ich prieduch kumuluje teplo na veľmi nízkej úrovni. Celý dymovod sa tak rýchlo ohrieva a v komínových vložkách zostane len minimum usadených plodín. Antikorové komíny sa ľahko inštalujú, je možné ich ukotviť na fasádu, či vstavať do objektu. Sú tiež dobrou voľbou pre rekonštrukcie starších komínových systémov. Antikorové komíny sú kvalitné, bezpečné a vynikajú moderným vzhľadom. Pre svoje vlastnosti sú ideálne aj pre pasívne a nízkoenergetické domy. Nemusia však slúžiť len na odvod dymu z kachlí, kotla či krbu, kde sa kúri drevom či uhlím, ale antikorový komín môže byť realizovaný tiež pre kvapalné a plynné palivá.

Spoločnosť MBTerm-krby s.r.o. je výhradným dovozcom antikorových komínových systémov SPIROFLEX. Ide o jednoplášťové komínové vložky a izolované systémové komíny pre vnútorné i vonkajšie použitie. Tieto antikorové dymovody sú vhodné pre všetky druhy spotrebičov. Firma MBTerm-krby s.r.o. zabezpečí kompletnú realizáciu antikorových komínových systémov podľa noriem. Samozrejmosťou je starostlivá dokumentácia návrhu, samotná realizácia projektu stavby komína a kvalitná záverečná revízia.

Komín izolovaný KK 0,6

Systémové komíny SPIROFLEX s označením KK 0,6 majú všetky svoje časti vyrobené z vysoko akostného antikorového plechu s hrúbkou 0,6 mm a 0,8 mm v závislosti od priemeru. Opláštenie je tiež z lesklého antikorového plechu s hrúbkou 0,5 mm. Vysoká pevnosť a životnosť je pozdĺžnym spojom daná strojovým zváraním v ochrannej atmosfére. Izolácia je 40 alebo 50 mm hrubá. Tieto komíny sú vhodné pre umiestnenie na fasáde aj v interiéri.

Systémové komíny KK 0,6 sú určené na odvádzanie dymových plynov od spotrebičov na tieto palivá:

 • vykurovací olej
 • zemný plyn
 • svietiplyn
 • propán bután
 • drevo
 • Tento systém je z hľadiska priestoru nenáročný na montáž, vyznačuje sa nízkou hmotnosťou a malými manipulačnými priestormi. Je vysoko variabilný a jeho inštalácia je rýchla a cenovo výhodná. K systému patrí celá rada kotviacich prvkov, aby bola montáž naozaj rýchla a pohodlná. Izolované komíny KK 0,6 sú po montáži okamžite schopné prevádzky. Povrch komína je možné na želanie vybaviť nástrekom práškovej farby, zákazník si môže vybrať akýkoľvek odtieň z palety RAL.

  Komín izolovaný KK 1,0

  Pre umiestnenie na fasádu i do interiéru je vhodný tiež komín izolovaný KK 1,0. Všetky časti izolovaných komínov, ktoré nesú označenie KK 1,0, sú vyrobené z akostného antikorového plechu hrubého 1,0 mm. Aj opláštenie je vyrobené z antikorového plechu 0,5 mm hrubého. Aj tu sú pozdĺžne spoje zvárané strojovo v ochrannej atmosfére, čo im zaisťuje vysokú pevnosť a dlhú životnosť. Hrúbka izolácie je buď 40 alebo 50 mm. Na jednotlivých 100 mm dlhých častiach sa nachádzajú hrdlové spoje, ktoré komínu zaisťujú tesnosť a vynikajúcu pevnosť aj pri vysokých teplotách.

  Systémové komíny KK 1,0 sú určené na odvádzanie dymových plynov zo všetkých druhov palív:

 • vykurovací olej
 • zemný plyn
 • svietiplyn
 • propán bután
 • drevo
 • uhlie
 • koks
 • K výhodám tohto komínového systému SPIROFLEX s označením KK 1,0 patrí nenáročná montáž, nízka hmotnosť, ľahká manipulácia, vysoká variabilita a tiež fakt, že nie sú potrebné veľké priestory pre montáž a manipuláciu. V neposlednom rade poteší tiež rýchla a cenovo priaznivá inštalácia. Dodané kotviace prvky montáž ešte viac uľahčia a urýchlia. Okamžite po montáži je komín schopný prevádzky. Zákazník si môže zvoliť akýkoľvek nástrek práškovou farbou v odtieni palety RAL. Tento typ komína je vhodný pre zvislý dymovod, napr. v bungalove, komín stavaný priamo nad krbovou vložkou alebo pecou. Nie je nutné ho vybavovať čistiacim dielom a tzv. T-kusom, čo sa odráža na veľmi nízkej cene.