Investícia do komína a krbovej vložky

Krb či krbové kachle s krbovou vložkou i bez nej sú nielen módou, ale poskytnú príjemnú domácu atmosféru a pomôžu s vykurovaním interiérov. Vždy je ale treba tiež účinne odvádzať spaliny. Vhodným riešením odvádzania spalín pre rodinné domy, chaty a chalupy sú odolné nerezové komíny, ktoré sa jednoducho inštalujú bez náročných stavebných úprav, sú bezpečné a majú dlhú životnosť.

Komponenty nerezových komínov

Nerezové komíny

Komín je dôležité technické zariadenie, ktoré významne ovplyvňuje bezpečnosť, ekonomiku a účinnosť vykurovania. Ak je komín postavený z kvalitného a odolného materiálu, investícia sa vám skoro vráti. Pokiaľ ste doteraz kúrili plynom, overte si, či je váš komín pripravený na odvádzanie spalín z tuhých palív. Práve pri kúrení tuhými palivami je nutné venovať pozornosť kvalite komína a komínových prvkov.

Prísne nároky spĺňajú nerezové komíny vyrobené z teplotne odolnej nerezovej ocele vhodné k napojeniu akýchkoľvek kachlí či krbu. Poskytujú skvelú tepelnú izoláciu, pričom ich prieduch teplo kumuluje na veľmi nízkej úrovni. Celý dymovod sa tak rýchlo ohreje a v komínovej vložke zostane usadené len minimum splodín.

Nerezové komíny sú ľahké a je možné ich použiť takmer všade. Sú ideálnym riešením taktiež pre rekonštrukcie starších komínových systémov. Môžu byť ukotvené na fasádu alebo vstavané do objektu. Vyznačujú sa kvalitou, bezpečnosťou a moderným vzhľadom. Pre svoje vlastnosti sú ideálne i pre nízkoenergetické a pasívne domy. Môžu slúžiť ako pre odvod spalín z krbov a kachlí na tuhé palivá, tak zo spotrebičov, kde sa kúri palivami plynnými či kvapalnými.

Komín si môžete nechať postaviť na kľúč. V rámci inštalácie komína firma podľa dokumentácie komín postaví, prevedie jeho záverečnú revíziu a zaistí i následnú kontrolu komína, sanácie, opravy, autorizované merania a posudky spalných ciest.

Obostavba krbovej vložky Unico Nemo

Krbové vložky Unico

Krbová vložka Unico Dragon

 

Krbová vložka Unico Nemo

 

Bezroštové krbové vložky Unico Dragon (teplovzdušné) a Unico Nemo (teplovodní)

Bezroštové krbové vložky Unico Dragon

Všetky krbové vložky Dragon môžu byť opatrené špeciálnymi akumulačnými nástavcami zvyšujúcimi efektívnosť krbu. Pre zvýšenie účinnosti vložky a zlepšenie ich ekologických parametrov je vzduch pre terciárne spaľovanie vpúšťaný do spaľovacej komory kanálikmi umiestnenými v zadných rohoch krbovej vložky. Aby bol zaistný jednoduchší servis, je prístup do mechanických častí rozdeľovača vzduchu umiestnený zvnútra vložky. Montáž externého prívodu vzduchu môže byť z ľavej, pravej, či zadnej strany.

Bezroštové krbové vložky Unico Nemo

Bezroštové krbové vložky Nemo majú špeciálne navrhnutú 100% uzatvorenú spaľovaciu komoru, vďaka ktorej dochádza k zvýšeniu výkonu a účinnosti, a dochádza k minimálnemu znečisteniu skla. U krbových vložiek Nemo s rovným sklom si môžete zvoliť vzhľad murovacích rámčekov, farbu i vzhľad kľučiek, jedno sklo alebo dvojité sklo, sklo bez potlače alebo s potlačou, obloženie vnútorných stien spaľovacej komory šamotom alebo systémom REFABOX, čo je špeciálny bezšamotový vysokoakostný materiál. REFABOX je odolný voči mechanickému opotrebeniu, niekoľkonásobne viac ohňovzdorný, odolný proti pôsobeniu spalín a má o viac než 40% väčšiu akumuláciu tepla. Jeho súčasťou je keramický deflektor odolný voči spalinám zvyšujúcim teplotu v spaľovacej komore, ktorý napomáha spaľovaniu (menej sa špiní sklo). Pre zvýšenie účinnosti vložky a zlepšenie ekologických parametrov je vzduch pre terciárne spaľovanie vpúšťaný do spaľovacej komory kanálikmi umiestnenými v zadných rohoch vložky. Pre zaistenie jednoduchšieho servisu je prístup do mechanických častí rozdeľovača vzduchu zvnútra vložky. Montáž externého prívodu vzduchu je možné previesť z ľavej, pravej alebo zadnej strany.