Krbové vložky a krbové kachle druhy a výber

Pri uplakanom počasí alebo pri dlhých zimných večeroch nie je nič príjemnejšieho než si posedieť v teple pri krbe, či krbových kachliach a vychutnávať si pohlaď do plápolajúceho ohňa.

Pre tých, ktorí sa rozhodli pre krásny zážitok z ohňa a tepla vo svojom byte, alebo u nich z rôznych dôvodov nie je možná stavba krbu, sú krbové kachle ideálnou alternatívou. V súčasnej dobe plní funkciu taktiež ekonomického vykurovania.

Krbové vložky a krbové kachle – nákup online

Predajom krbových vložiek a kachlí online sa zaoberá firma MBTerm-krby s.r.o.

Firma sa zaoberá veľkoobchodnou činnosťou, dodávkami tovaru do obchodov a firiem a maloobchodných internetových predajní po celej ČR. Firma MBTerm-krby s.r.o. je priamy dovozca krbových vložiek a komínových systémov zo zahraničia. Ponúka i predaj doplnkového sortimentu, ako sú napr. krbové vysávače, koše na drevo, krbové náradie, paravány, rošty a ostatné príslušenstvo. Informácie o všetkých produktoch vám poskytnú na telefónnom čísle 774 360 045 alebo e-maile: info@mbterm.sk

Výhody nákupu cez internet

Hlavnou výhodou nákupu cez internet je, že môžeme vyberať v pokoji z pohodlia domova. Nemusíme behať z jedného obchodu do druhého, aby sme si porovnali ceny a parametre tovaru, nemusíme si na nákup brať dovolenku a v tom horšom prípade, nemusíme stáť fronty a nakoniec sa dozvedieť, že žiadaný tovar nie je na sklade. Ďalšou výhodou je i cena, ktorá býva na internetových stránkach nižšia.

Výber krbovej vložky

Výhodou krbových vložiek je ich vyššia účinnosť a tiež to, že môžu zostať bez dozoru. Pred výberom krbovej vložky je důležité mít jasnou představu,je dôležité mať jasnú predstavu, k akému účelu bude krb slúžiť. Či bude slúžiť ako doplnok bytového interiéru, alebo bude využitý hlavne pre vykurovanie. V prvom prípade je zbytočné si zabezpečovať krbovú vložku vyššej kvality a riešiť najvyššiu účinnosť, tesnosť ohniska apod.

V druhom prípade zvolíme kvalitnú krbovú vložku a krbovú obostavbu, ktoré nám zaručia bezproblémové kúrenie po mnoho rokov. Postup pri realizácii krbu: vymedziť a vymerať si miesto, kde bude krb inštalovaný, podľa využitia krbu pripraviť otvory pre rozvod vzduchu a pripojenia napr. vodovodných trubiek pre ohrev vody, ďalej sa zaizoluje stena za krbovou vložkou, umiestni sa stojan krbu, potom sa osadí krbová vložka, ktorá sa napojí na komín, pripojí sa vodoinštalácia a rozvod teplého vzduchu. Nasleduje obostavba krbu.

Krbové kachle

Pokiaľ nechcete byť závislí na stále zvyšujúcich sa cenách plynu a elektriny, sú práve pre vás krbové kachle výhodným zdrojom tepla. Používajú sa rôzne druhy palív ako napr. drevo, uhoľné, alebo drevené brikety a ďalšie. S krbovými kachľami môžete vykúriť i niekoľko miestností naraz. Môžete si vybrať napr. kachle kachľové, liatinové alebo kachle s teplovodným výmenníkom.

Kúrenie v krboch a v krbových kachliach predáva do interiéru sálavé teplo. Je to tradičný způsob topení u nás. spôsob kúrenia u nás. Hlavným dôvodom je tepelný komfort, nezávadnosť, ekologický a ekonomický prevoz.