Stavba krbov od výberu vložky až po montáž a obostavbu

Nie je nič príjemnejšieho, než si po náročnom dni odpočinúť pri horiacom krbe. Že ho ešte nemáte? Obráťte s na firmu MBTerm-krby s.r.o., ktorá sa postará o kompletnú realizáciu vášho krbu, od výberu krbovej vložky až po samotnú montáž krbu. Firma ponúka kvalitné krbové vložky Unico, ktoré sú novinkou na českom trhu.

Krb v dnešnej dobe môže slúžiť iba ako estetický doplnok interiéru, ale zároveň môže byť tiež významnou funkčnou súčasťou ekonomického vykurovania celého domu. Pri výbere krbu si teda vždy najskôr odpovedzte, k čomu chcete, aby slúžil. Pokiaľ má byť iba doplnkom interiéru, nie je treba zabezpečovať krbovú vložku vyššej kvality. Ak ho však chcete plne využívať k vykurovaniu, vyberte si kvalitnú krbovú vložku a krbovú obostavbu, vďaka ktorým budete mať na mnoho rokov zaručené bezproblémové vykurovanie. Obložené krbové vložky sú zaujímavou kombináciou krbových kachlí a klasických otvorených krbov, a je možné ich bez problémov využívať pre bežné vykurovanie domácnosti – majú vysokú účinnosť a môžu zostať bez dozoru.

V ponuke firmy MBTerm-krby s.r.o. nájdete kvalitné krbové vložky rôznych tvarov a veľkostí od renomovaných výrobcov, a tak si vyberie i ten najnáročnejší zákazník.

Unico – do moderného i rustikálneho interiéru

Krbové vložky Unico, ktoré firma MBTerm-krby s.r.o. ponúka, vynikajú moderným designom, vysokou účinnosťou a spoľahlivosťou. Krbové vložky Unico, ktoré sú kompletnými výrobkami poľskej produkcie, sú na českom trhu novinkou. Vyrábajú sa na základe patentovanej technológie spoločnosti Unirol s. r. o. Vzhľadom k tomu, že sa teleso krbových vložiek Unico vyrába z vysoko kvalitnej ocele, je zaručená odolnosť a tesnosť konštrukcie. Celá pec je lemovaná zo šamotového panelu s hrúbkou 30 mm, vďaka ktorému je dosiahnutý vysoký výkon i pri relatívne malých rozmeroch. Moderný vzhľad potom krbu dodáva laserom rezaná oceľ, je kladený dôraz na presnosť a estetiku. Keďže majú krbové vložky Unico jednoduchý tvar, dajú sa skvele kombinovať s moderným i rustikálne ladeným interiérom.

Základnú radu horko-vzdušných krbových vložiek Unico predstavujú modely Hermes a Dragon s výkonom od 8 do 16 kw. Krbové vložky s teplovodným plášťom potom tvoria modely Neptun a Nemo s výkonom od 8 do 24 kw. Krbové vložky sa hodia pre pasívne domy, domy s rekuperáciou, klimatizáciou, s digestormi s odsávaním von, ale tiež do reštaurácií, hotelov a mnohých ďalších objektov.

Unikátny uzatvorený systém

Teplovzdušné bezroštové krbové vložky Unico Dragon a teplovodné Unico Nemo sú novou kolekciou vložiek Unico. Majú jedinečnú konštrukciu 100% uzatvorenej spaľovacej komory (spotrebič typu „C“), v ktorej sa spájajú vynikajúce energetické parametre účinku, ako je výkon, účinnosť a čistota splodín. Samozrejmosťou je potom tiež dokonale čisté sklo. Primárny i sekundárny vzduch, ktorý je potrebný pre správne spaľovanie, prichádza zvonku otvorom o priemere 125 mm. Prostredníctvom inovatívnych systémov je primárny vzduch rozvádzaný do spodnej časti vložky a širokými kanálmi kolektoru taktiež do hornej časti skla. Vzhľadom k tomu, že je vzduch dostatočne zahriaty, je zaistená čistota skla. Ďalšími kanálmi je potom do kolektoru umiestneného v hornej časti zadnej steny, privádzaný sekundárny vzduch, čím dochádza k účinnému systému dopaľovania plynov.

Roštové teplovzdušné krbové vložky Unico Hermes a teplovodné Unico Neptun sú vybavené praktickým popolníkom, vďaka ktorému je čistenie vložky veľmi jednoduché a nie je nutné pritom úplne uhasínať oheň. U produktovej rady „modern“ sa nádoba na popol nachádza pod roštom. Krbové vložky tejto rady sú vybavené špeciálnym nástrojom, aby bolo možné rošt jednoducho odstrániť. Spaľovací vzduch prichádza pod rošt mimo priestor cez trubku s priemerom 100 mm, ktorá má možnosť regulácie množstva dodávaného kyslíku. Čisté a rovnomerné spaľovanie, tak ako minimálna potreba údržby skla, je zaistená stálym prísunom sekundárneho vzduchu nad krbovým sklom.

Krbové vložky UNICO Hermes 2, Hermes 8, Hermes 12, Dragon 2 a Dragon 8 je možné napojiť do akumulačnej a sálavej obostavby alebo hypokaustu. Ide o uzatvorený teplovzdušný vykurovací systém, v ktorom sa spája jednoduchosť a spoľahlivosť s možnosťou regulácie a vysokou účinnosťou. Hypokaust je vhodný taktiež z hľadiska zdravia, čistoty a bezprašnosti, sálavé teplo krbových kachlí vytvára príjemnú a zdravú klímu, kedy je zamedzené víreniu prachu, baktérií a vírov. Účelom akumulačnej a sálavej obostavby je akumulovať teplo a následne ho dlhodobo vyžarovať do okolia a to i po vyhasnutí paliva v ohnisku. Hypokaust tak výrazne znižuje spotrebu paliva.